Pudry

Pokazywanie 1 - 45 z 64 przedmiotów

Puder do twarzy

Jest to jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Stosowany zarówno na dzień, jak i na wieczór pozwala ochronić cerę przed błyszczeniem się, a także przedłużyć trwałość podkładu i korektora. Stanowi naturalne wykończenie makijażu, które ostatecznie ujednolica cerę oraz ukrywa wszelkie niedoskonałości cery. Jest też jednym z kosmetyków, które warto nosić w torebce, ponieważ dzięki niemu można bardzo łatwo i szybko poprawić make-up w ciągu dnia.

Puder sypki czy prasowany?

Produkty prasowane nakłada się za pomocą poduszeczki, która zwykle znajduje się w opakowaniu. Kompaktowa forma zajmuje mało miejsca i bez problemu mieści się w torebce lub kosmetyczce. Dodatkowo w opakowaniu często jest umieszczone lusterko. Oczywiście można taki puder nakładać również pędzlem – najlepiej sprawdzi się do tego duży, puchaty pędzel. Jeśli nie lubisz korzystać z dołączanych do opakowania poduszek na rynku dostępnych jest wiele pędzli ze skuwką lub chowanych kabuki, które można transportować bez ryzyka zabrudzenia.

Puder sypki musi być aplikowany przy użyciu pędzla. Jest łatwiejszy do równomiernego rozprowadzenia niż forma prasowana i daje bardziej naturalny efekt. Najlepszym rozwiązaniem jest początkowe utrwalenie makijażu produktem sypkim, natomiast później wykonywanie poprawek kompaktem.

Wykończenie i kolor dopasowane do typu cery

Wykończenie produktu musi być dopasowane do rodzaju cery. Jeśli Twoja skóra jest tłusta lub mieszana i ma tendencję do nadmiernego świecenia się wybierz ten o właściwościach matujących. Należy jednak uważać, ponieważ kosmetyki matujące mogą podkreślać zmarszczki i załamania skóry. Trzeba na to zwrócić szczególną uwagę, gdy nakładamy puder pod oczy. Z kolei do cer suchych i dojrzałych najlepiej sprawdzi się rozświetlający puder do twarzy wzbogacony zazwyczaj o perłowe drobinki. Taki produkt może służyć także jako rozświetlacz.

Jeśli chodzi o kolor produktu – musi być on dopasowany do stosowanego podkładu. Dużą popularnością cieszą się też pudry transparentne, które nie nadają koloru, a jedynie utrwalają makijaż.