Kosmetyki do ciała dla mężczyzn

Pokazywanie 1 - 41 z 41 przedmiotów

Kosmetyki do ciała dla mężczyzn

Codzienna pielęgnacja ciała jest niezbędna do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Jest to też świetny sposób na dobry wygląd i samopoczucie. Męska pielęgnacja to nie tylko proste dbanie o higienę, ale też stosowanie produktów nawilżających, regularny peeling czy poszukiwanie najlepszych dla siebie kosmetyków do kąpieli. Systematyczna troska o ciało chroni przed różnymi dolegliwościami skórnymi, ale także pozwala opóźniać procesy jego starzenia się.

Odpowiednie nawilżenie to podstawa

Skóra mężczyzn różni się od skóry kobiet tym, że jest grubsza i bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Nie daje to jednak gwarancji, że będzie w dobrej kondycji bez żadnej pomocy w postaci kosmetyków. Mimo większej odporności może być skłonna do podrażnień lub przesuszania się. Z tego względu podstawę pielęgnacji powinny stanowić nawilżające kosmetyki dla mężczyzn do ciała.  Najlepiej, gdy kremy i balsamy będą w użyciu przez cały rok. Wiosną i latem, gdy częściej odsłaniamy ciało i się opalamy skóra potrzebuje balsamów, najlepiej z filtrem UV. Z kolei jesienią i zimą ma większą skłonność do wysuszania się, dlatego wtedy niezbędne jest jej regularne odżywianie i wzmacnianie.

Lekkość i świeżość na co dzień

Ważną grupą wśród kosmetyków dla mężczyzn do ciała są produkty do mycia i kąpieli. Oczywiście najpopularniejsze są klasyczne żele pod prysznic. Często są wzbogacone o składniki ziołowe i roślinne takie jak np. mentol, chmiel, rozmaryn, które mają doskonałe właściwości orzeźwiające. Męskie żele pod prysznic często są wielofunkcyjne, czyli mogą być stosowane także do mycia włosów lub twarzy. Podobnie zdarza się, że szampony mają formułę 3w1, z tym że ich konsystencja jest zazwyczaj kremowa. Jeśli żel dość mocno oczyszcza i tonizuje po kąpieli może pojawić się delikatne uczucie ściągnięcia, dlatego wtedy pomocny będzie balsam nawilżający. Istotnym elementem codziennej pielęgnacji są także dezodoranty i antyperspiranty. Do wyboru są produkty w formie sprayu, sztyftu, kulki – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i tego, co u nas sprawdza się najlepiej.