Bronzery

Pokazywanie 1 - 12 z 12 przedmiotów

Bronzer do twarzy

Kto z nas nie lubi efektu lekko opalonej, złocistej skóry? Twarz muśnięta słońcem wygląda zdrowo, promiennie i świeżo, a ciepły koloryt dodaje jej uroku. Kiedy nie mamy możliwości skorzystania z naturalnych promieni słonecznych z pomocą przychodzi bronzer do twarzy. Nałożony na skórę i odpowiednio roztarty daje wrażenie delikatnej opalenizny. W zależności od wykończenia można go zastosować na dwa sposoby. Jeśli wybierzesz kosmetyk z drobinkami rozświetlającymi lub opalizującymi można nim subtelnie omieść całą buzię lub partie, które chcesz uwypuklić. Z kolei produktem o matowym wykończeniu wykonasz konturowanie, dzięki któremu rysy będą wymodelowane, a twarz optycznie wysmuklona.

Bronzer w sztyfcie, w kremie, w płynie czy w pudrze?

Wybór produktów jest naprawdę szeroki. Najbardziej klasyczny, pudrowy może mieć formę pudru prasowanego lub sypkiego. Do jego aplikacji mamy do wyboru trzy typy pędzli do makijażu: ze skośnie ściętym włosiem, okrągły (tzw. „jajeczko”) lub szeroki flat top z równo ściętym włosiem. Każdy z nich pozwoli nałożyć kosmetyk, jednak zawsze najlepiej rozetrzeć go dodatkowo czystym, puchatym pędzlem. Bronzer w sztyfcie, kremie czy płynie również można rozetrzeć pędzlem, jednak wtedy musi on być przeznaczony do kosmetyków kremowych. Konturowanie na mokro zyskało w ostatnich latach ogromną popularność, a jego największym atutem jest możliwość bardzo mocnego wymodelowania rysów.

Jak nakładać bronzery do twarzy?

Sposób aplikacji bronzera zależy od tego jakie ma wykończenie. Rozświetlającym należy musnąć okolice kości policzkowych, boki czoła i żuchwę, aby uzyskać efekt skóry muśniętej słońcem. W przypadku matowego kosmetyku aplikacja powinna być bardziej precyzyjna. Ma on za zadanie wizualnie oddalić i ukryć wybrane partie. Zwykle nakłada się go skośnym ruchem pod kości policzkowe, na boczne części żuchwy i czoła. Tworzy się w ten sposób kształt cyfry 3. Podczas aplikacji bronzera najważniejsze jest to, aby nakładać go w małej ilości. Często pigmenty są mocne i nie strzepując nadmiaru produktu łatwo zrobić plamę na skórze. Kluczem do dobrego konturowania jest też jego dokładne roztarcie, aby granice nie były widoczne.