Peelingi do ciała

Pokazywanie 1 - 23 z 23 przedmiotów

Peeling do ciała

Regularne złuszczanie jest bardzo ważne dla utrzymania dobrej kondycji i zdrowego wyglądu skóry. Nagromadzenie osadów, a szczególnie martwego naskórka, powoduje zablokowanie porów, powstawanie nierówności i poszarzały koloryt. Po użyciu peelingu ciało staje się gładkie w dotyku oraz zyskuje świeżość i blask. Przy systematycznym złuszczaniu można zauważyć poprawę jędrności i elastyczności skóry.

Najpopularniejsze peelingi do ciała

Scruby do ciała najczęściej są gruboziarniste. Drobnoziarniste są dedykowane skórze wrażliwej, czasem występują także w połączeniu z innymi kosmetykami, np. balsamami lub żelami pod prysznic. Najpopularniejsze są peelingi do ciała na bazie cukru lub kawy. Jeden i drugi składnik powoduje mechaniczne usuwanie obumarłego naskórka podczas zabiegu. Kofeina zawarta w kawie poprawia napięcie skóry oraz stymuluje krążenie krwi, dzięki czemu jest świetnym składnikiem antycellulitowym. Kawa w peelingach występuje w postaci zmielonej, dlatego nie niesie ryzyka podrażnień, natomiast raczej nie powinny jej stosować osoby ze skłonnością do występowania pajączków. Z kolei cukier jest bezpiecznym składnikiem dla wszystkich, ponieważ podczas masażu rozpuszcza się. Cukier, podobnie jak kofeina, pobudza krążenie, dotlenia i wygładza.

Ze względu na to, że cukier i kawa są bardzo łatwo dostępne wiele osób przygotowuje peelingi samodzielnie w domu. Warto jednak pamiętać, że gotowe kosmetyki dostarczą nam także innych składników, które będą miały dodatkowe właściwości nawilżające, odżywcze i ujędrniające.

Jak i kiedy stosować?

Dokładny peeling całego ciała powinien być wykonywany co najmniej dwa razy w miesiącu. Jeśli będziesz powtarzać zabieg co tydzień skóra będzie bardziej stymulowana i będzie szybciej się regenerować. Zabieg najlepiej wykonywać na koniec prysznica lub kąpieli, gdy ciało będzie rozgrzane i nieco rozpulchnione. Produkt należy nałożyć dłońmi lub specjalną rękawicą i wmasowywać przez około minutę, a potem dokładnie spłukać. Zawsze po złuszczeniu warto zastosować balsam, ponieważ wtedy składniki aktywne lepiej się wchłaniają.