Gumy do włosów

Pokazywanie 1 - 9 z 9 przedmiotów

Guma do włosów

Guma to w pewnym sensie ulepszona wersja żelu do stylizacji fryzury. Zazwyczaj zapewnia dużą moc utrwalenia podobnie jak żel, jednak ma inną konsystencję – nie żelową, a kremową. Dzięki temu ułatwia modelowanie fryzury, ale nie niesie ryzyka sklejenia ani usztywnienia pasm.

W efekcie daje bardziej naturalny rezultat. Jest kojarzona z kosmetykiem dla mężczyzn, jednak z powodzeniem może być stosowana także przez kobiety do podkreślenia wybranych pasm, ujarzmienia końcówek czy wymodelowania krótkich włosów. Jej dodatkowym atutem jest brak widoczności po aplikacji.

Elastyczny produkt do stylizacji

Najlepsza guma do stylizacji jest elastyczna w dwojakim znaczeniu. Z jednej strony ma elastyczną formułę. Jej konsystencja jest dość gęsta i zbita, jednak zawarte w niej składniki powodują, że po roztarciu między palcami zyskuje plastyczną konsystencję, dzięki czemu jej aplikacja jest stosunkowo łatwa.

Wymaga oczywiście wprawy, jednak najważniejsze podczas jej nakładania są energiczne, żwawe ruchy. Taką konsystencję ma znana i doceniana guma do włosów Joanna. Z drugiej strony po ułożeniu fryzury utrwala ją i zapamiętuje nadany jej kształt, ale jednocześnie pozostawia pasma elastyczne. Takie właściwości zawdzięcza zawartym w niej włóknom. Włóknistą formułę ma np. guma do włosów Schwarzkopf Osis+.

Do jakiego rodzaju włosów?

Gumy są zwykle przeznaczone do modelowania każdego rodzaju włosów. Należy jednak pamiętać, że ze względu na zbitą, lepką, stosunkowo ciężką konsystencję najlepiej sprawdzą się na normalnych lub grubych włóknach. Nie oznacza to jednak, że są zarezerwowane tylko dla nich.

Jeśli masz cienkie i delikatne pasma trzeba stosować ją ostrożnie nakładając niewielkie porcje kosmetyku dokładnie roztarte uprzednio między opuszkami palców. Występuje też niesłuszne przekonanie, że guma do włosów jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn. Oczywiście łatwiej ją zastosować do krótkich fryzur, lecz paniom przyda się do modelowania wybranych partii fryzury lub dyscyplinowania odstających pasm i końcówek.