Olejki do masażu

Pokazywanie 1 - 11 z 11 przedmiotów

Masaż – relaks dla ciała i umysłu

Pozwala rozluźnić i odprężyć ciało, zredukować stres oraz poprawić wygląd skóry, a odpowiednio dobrany olejek eteryczny pobudzi także zmysły. Po zabiegu, w zależności od jego rodzaju i długości, można poczuć relaks na poziomie fizycznym, emocjonalnym i psychicznym. Na profesjonalny zabieg najlepiej zgłosić się do gabinetu fizjoterapeutycznego lub kosmetycznego, natomiast w wersji uproszczonej i skróconej można go wykonywać samodzielnie w domu.

Olejki do masażu

Najpopularniejszym stosowanym preparatem wspomagającym jest olejek do masażu. Zazwyczaj stanowi on mieszankę roślinnego olejku bazowego (np. z nasion, pestek, owoców) z wybranym eterycznym. Takie mieszanki niosą dwie główne korzyści. Po pierwsze, mają szerokie działanie pielęgnacyjne, ponieważ nawilżają, natłuszczają, odżywiają i wygładzają skórę. Systematyczne stosowanie olejku do masażu nadaje ciału jędrność i elastyczność.

Po drugie, działają aromaterapeutycznie. Dobór odpowiedniej kompozycji zapachowej zależy od celu zabiegu – może odprężyć lub pobudzić. Olejki rozgrzewające pobudzają mikrokrążenie i wspomagają usuwanie toksyn z organizmu, dlatego świetnie sprawdzą się np. w walce z cellulitem. Z kolei chłodzące (np. miętowy, rozmarynowy) świetnie ukoją ciało po wysiłku fizycznym.

Kremy do masażu

Krem do masażu najczęściej jest stworzony na bazie olejków roślinnych, dzięki którym preparat zyskuje dobry poślizg na skórze. Kremy świetnie sprawdzą się stosowane na mniejsze partie ciała (twarz, dłonie, stopy), aczkolwiek mogą być również stosowane na całe ciało. Zwykle są wzbogacone o kilka składników aktywnych, które mają działanie rozgrzewające lub kojące, a jednocześnie zwalczają konkretne problemy skórne, np. rozszerzone naczynka czy nierówną powierzchnię skóry.

Jak stosować preparaty?

Masaż klasyczny rozpoczyna się i kończy na delikatnych ruchach głaskania, natomiast w środku stosuje się kolejno rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie i wibracje. Można go wykonywać samodzielnie stosując po kolei wspomniane ruchy na wybraną partię ciała. Świetnie sprawdzi się jako element domowej kuracji ujędrniającej lub na zakończenie ćwiczeń fizycznych – wtedy pozwala się odprężyć i zmniejszyć napięcie mięśni.