Bazy pod makijaż

Pokazywanie 1 - 8 z 8 przedmiotów

Baza pod makijaż

Baza pod makijaż przygotowuje skórę do nałożenia podkładu oraz przedłuża jego trwałość. Jest świetnym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć ścierania i rozmazywania się makijażu nawet w trudnych warunkach. Primery mają zazwyczaj konsystencję kremową lub żelową, przy czym wyróżnia je lekka konsystencja, która tworzy cienką powłokę na powierzchni skóry. Po nałożeniu jej powierzchnia staje się gładsza, rozszerzone pory i inne niedoskonałości są mniej widoczne, a podkład zyskuje większą przyczepność. Dodatkowo często są wzbogacone o filtry przeciwsłoneczne, które zapewniają ochronę UV.

Baza pod podkład – odpowiednia na co dzień?

Zdecydowanie tak – pod warunkiem, że produkt jest dostosowany do rodzaju cery, czyli nie powoduje jej przesuszenia ani zatykania. Baza pod podkład kojarzy się głównie z makijażem  wieczorowym, jednak jeśli jest taka potrzeba może być stosowana codziennie. Dotyczy to szczególnie cer problematycznych, na których występują widoczne niedoskonałości, rozszerzone pory, bruzdy, blizny itd. Wtedy odpowiednie przygotowanie i wygładzenie skóry zapewnia lepszy efekt makijażu. Wyrównanie struktury jest też bardzo ważne w przypadku cery dojrzałej, ponieważ baza rozświetlająca może wtedy delikatnie wypełnić drobne zmarszczki i zapewnić twarzy odbicie światła, dzięki czemu cera zyska blask i świeżość.

Jaki produkt wybrać?

Tak jak w przypadku większości kosmetyków do makijażu musi być dobrana zgodnie z rodzajem cery. Do skóry tłustej i mieszanej, która ma skłonność do nadmiernego wydzielania sebum najlepsza będzie baza matująca. Pochłonie ona nadmiar sebum i zapewni kontrolę nad błyszczeniem. Z kolei do skóry suchej i wrażliwej najlepsza będzie nawilżająca baza pod makijaż. Stworzy na powierzchni barierę ochronną, która zabezpieczy przed utratą wilgoci z naskórka oraz nieprzyjemnym uczuciem napięcia i dyskomfortu. Cera sucha miewa też problemy z matowym kolorytem – wtedy rozwiązaniem będzie baza rozświetlająca, która w połączeniu z podkładem o pokrewnych właściwościach zapewnia świeży, pełen blasku efekt.