Kremy do włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 86 przedmiotów

Krem do włosów

Kremy to często kosmetyki łączące właściwości produktu do stylizacji z odżywką pielęgnacyjną bez spłukiwania. Dzięki swojej konsystencji tworzą na włosach warstwę ochronną, która nadaje im gładkość i miękkość. Dodatkowo większość z nich wnika w głąb włókien zapewniając im odżywienie i poprawę kondycji.

Produkty te są więc świetną propozycją dla suchych i szorstkich pasm, ponieważ można je stosować na suchą lub wilgotną fryzurę i powtarzać aplikację nawet kilka razy dziennie. Należy tylko pamiętać, aby nie nakładać kosmetyku u nasady włosów, gdyż da to efekt ich przetłuszczenia.

Krem do loków

Krem do loków to jeden z najpopularniejszych kosmetyków do układania loków. Loki i fale często mają tendencję do przesuszania i puszenia się, bywają więc trudne do zdyscyplinowania. Krem do stylizacji włosów kręconych pomaga je wymodelować i zapewnić im sprężysty skręt, a dodatkowo uzupełnić braki nawilżenia i dać kontrolę nad fryzurą.

Zazwyczaj ma lekki lub średni poziom utrwalenia, ponieważ loki najlepiej wyglądają, gdy naturalnie się poruszają. Potrzeba im tylko podtrzymania nadanego kształtu.

Krem do prostowania włosów

Do osiągnięcia fryzury lśniącej i gładkiej niczym tafla nie wystarczy jedynie prostownica. Bez zastosowania odpowiednich kosmetyków pasma po wyprostowaniu mogą wydawać się suche, matowe i być szorstkie w dotyku. Kremy do prostowania stosuje się przed stylizacją, aby wygładzić i ujarzmić włosy. Czasem mają także właściwości termoochronne. Niektóre z nich można także aplikować później na gotową fryzurę w celu jej odświeżenia.

Pielęgnacja i stylizacja jednocześnie

Głównym atutem kosmetyków kremowych jest zawartość składników pielęgnujących. Większość z nich poza składnikami stylizującymi, takimi jak np. polimery, jest wzbogacona o naturalne olejki, keratynę, D-Panthenol, glicerynę, witaminy lub inne odżywcze substancje. Dzięki nim można z powodzeniem włączyć te kosmetyki do codziennej stylizacji, ponieważ chronią fryzurę przed utratą wilgoci i czynnikami zewnętrznymi.