Koloryzacja brwi i rzęs

Pokazywanie 1 - 20 z 20 przedmiotów

Koloryzacja brwi i rzęs

Koloryzacja brwi i rzęs to jeden z najpopularniejszych zabiegów przeprowadzanych w salonie kosmetycznym. Jest to farbowanie brwi i rzęs przy pomocy produktów, które nadają im trwały kolor. Zabieg działa na podobnej zasadzie co koloryzacja włosów i daje efekty widoczne nawet do 4-6 tygodni. Tradycyjnie nazywa się go henną od nazwy barwnika roślinnego pozyskiwanego z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Henna jest od wieków wykorzystywana do wykonywania tradycyjnych zmywalnych tatuaży takich jak np. hinduski rytuał Mehendi.

Domowa henna brwi i rzęs

Koloryzację brwi i rzęs można łatwo wykonać samodzielnie w domu. Podobnie jak w przypadku makijażu oprawy oczu wymaga jedynie wprawy. Henna pozwala zabarwić zarówno włoski, jak i skórę, dlatego można nią nawet zrobić delikatne kreski na powiece. Często w zestawie znajduje się specjalny aplikator, jednak znacznie łatwiej nakładać ją pędzlem do brwi oraz spiralką do rzęs. Obszar przylegający do barwionej partii warto posmarować wazeliną lub tłustym kremem, by uniknąć powstania plam na skórze.

Przed wykonaniem zabiegu zawsze należy wykonać test uczuleniowy. Wystarczy nałożyć odrobinę farby na małą partię skóry (np. skórę za uchem lub w zgięciu łokcia) i obserwować czy przez 24 godziny nie wystąpi reakcja alergiczna.

Jak dobrać odpowiedni odcień?

Kolor produktu powinien być dobrany przede wszystkim do odcienia włosów. Dla brunetek najlepsze będą farby czarne lub grafitowe, dla szatynek brązowe, dla rudowłosych kasztanowe lub miedziane. Blondynki mają nieco trudniejszy wybór – do ciemnego blondu może pasować henna jasnobrązowa, do jasnego farba blond o działaniu rozjaśniającym włoski, a do platyny szara lub w odcieniach grafitu.

Zalety zabiegu

Koloryzacja brwi i rzęs to przede wszystkim oszczędność czasu i kosmetyków. Raz wykonany zabieg zastępuje codzienny makijaż oczu na kilka tygodni. Pozwala także łatwo dostosować wygląd do nowego odcienia włosów po farbowaniu. Henna to także świetna alternatywa dla osób, które nie chcą lub nie mogą zdecydować się na makijaż permanentny.