Twarz

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 473 przedmiotów

Pielęgnacja twarzy kluczem do zdrowej cery

Codzienna pielęgnacja skóry to podstawa jej dobrej kondycji i promiennego wyglądu. Każdego dnia skóra ma kontakt z wieloma czynnikami zewnętrznymi, które mogą ją obciążać - makijaż, szkodliwe czynniki środowiskowe, zmiany temperatur. Codzienne dbanie o cerę zapewnia jej równowagę, pozwala jej oddychać i wspiera jej nieustanną regenerację.

Jak prawidłowo pielęgnować skórę?

Codzienna pielęgnacja powinna zaczynać i kończyć się na dokładnym oczyszczeniu i demakijażu. Oczyszczenie skóry pozwala usunąć z jej powierzchni znajdujące się na niej osady, kurz, resztki kosmetyków. Należy je wykonywać wieczorem po całym dniu, jak również rano, aby zmyć produkty nałożone na noc. Zawsze po użyciu kosmetyku oczyszczającego należy zastosować tonik do twarzy, który przywraca jej odpowiedni poziom pH. Dodatkowo niezbędne są także krem na dzień - najlepiej z filtrem - oraz krem na noc.  

Jak wybrać kosmetyki do twarzy?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy w pierwszej kolejności muszą być dobrane do naszego typu cery. Do cery suchej najlepsze będą produkty o kremowych konsystencjach. Do demakijażu  poleca się mleczko, a do codziennego nawilżenia gęste kremy lub olejki. Cera tłusta i mieszana również wymaga nawilżenia, ale jednocześnie ochrony przed błyszczeniem, dlatego dla niej polecane są kosmetyki w formie żelu lub kremy matujące. Cera wrażliwa i alergiczna wymaga wyjątkowego traktowania, więc warto sięgnąć po produkty o bardzo delikatnym działaniu jak np. pianki. Świetną propozycją będą też naturalne kosmetyki do twarzy, które niosą bardzo małe ryzyko podrażnień.

Produkty do zadań specjalnych

Bez względu na wiek nie można zapominać o pielęgnacji okolic oczu. Skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, dlatego ważne jest jej intensywne nawilżenie i odżywienie, aby poprawić jej koloryt i wygładzić drobne zmarszczki. Kosmetykiem do zadań specjalnych jest serum do twarzy, które można nakładać samodzielnie lub pod krem. 1-2 razy w tygodniu należy wykonać peeling, który złuszczy martwy naskórek oraz nałożyć maskę, która dostarczy jej niezbędnych składników aktywnych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór masek do twarzy: kremowe, algowe, w płachcie.