Pielęgnacja stóp

Pokazywanie 1 - 15 z 15 przedmiotów

Prawidłowa pielęgnacja stóp

Zdrowy i estetyczny wygląd stóp nie zależy tylko od ich kształtu, lecz przede wszystkim od systematycznego stosowania właściwych kosmetyków do pielęgnacji. Przez większość czasu znajdują się w butach, więc bardzo ważne dla ich kondycji jest odpowiednie obuwie. Na podeszwach znajduje się dużo gruczołów potowych, dlatego mogą się szybko przesuszać. Często problemy skórne wiążą się z problemami zdrowotnymi, jest tak np. w przypadku cukrzycy. Przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji efekty są szybko widoczne, a bolesne dolegliwości i uczucie dyskomfortu są zredukowane lub zupełnie znikają.

Kosmetyki do stóp

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji stóp jest preparat myjący - mydło lub żel pod prysznic. Najlepiej myć je w letniej wodzie, a później osuszyć ręcznikiem bez mocnego pocierania. Szczególnie ważne jest, by nie trzeć przestrzeni między palcami, ponieważ może to sprzyjać rozwojowi bakterii lub grzybów. 

 

Raz w tygodniu warto zafundować im kąpiel z dodatkiem soli do kąpieli lub naturalnych olejków. Z podobną częstotliwością zaleca się wykonać peeling, który usuwa martwy naskórek oraz redukuje zgrubienia i zrogowacenia. Częściej, najlepiej codziennie, należy stosować krem lub balsam, który nawilży i wygładzi skórę. Jeśli borykasz się z problemem suchych i twardych pięt, na rynku dostępnych jest wiele preparatów dedykowanych specjalnie do pielęgnacji pięt. Do ochrony przed poceniem i nieprzyjemnym zapachem świetnie sprawdzą się dezodoranty do stóp lub butów.

5 kroków do zdrowej i gładkiej skóry stóp

  1. Złuszczanie - wykonywane regularnie odświeża, wygładza i przyspiesza regenerację skóry. Poza peelingiem wykonywanym co tydzień można złuszczać naskórek mechanicznie, najlepiej tarką, jednak zaleca się to robić raz na kilka tygodni.
  2. Nawilżanie - jest niezbędne do ochrony przed wysuszeniem. Warto szukać kosmetyków, które dodatkowo koją i odżywiają skórę.
  3. Kąpiele i relaks - po całym dniu stopy bywają zmęczone i spuchnięte. Kąpiel świetnie je zrelaksuje i przywróci równowagę.
  4. Dbanie o świeżość - kluczowe przy nadmiernej potliwości. O świeżość pomogą zadbać odpowiednie preparaty oraz oddychające obuwie.
  5. Redukcja zgrubień i zrogowaceń - jest to ważne szczególnie w pielęgnacji pięt. Można robić to samodzielnie używając tarki, jednak jeśli odkształcenia nie znikają niezbędna będzie wizyta u specjalisty.