Klipsy, klamry, wsuwki

Pokazywanie 1 - 32 z 32 przedmiotów

Wsuwki do włosów – rodzaje, rozmiary i kształty

Wsuwki do włosów to akcesoria niezbędne do wykonywania upięć i koków. To dzięki nim pasma utrzymują się w jednym miejscu i tworzą strukturę fryzury. Wydawałoby się, że ich wybór nie jest trudny, jednak na rynku jest dostępnych ich wiele rodzajów i kształtów, dlatego warto zastanowić się jakie będą dla Ciebie najlepsze. Po pierwsze, ważny jest kolor spinek. Do jasnych fryzur polecamy złote, srebrne lub beżowe, a do ciemnych brązowe lub czarne. Wsuwki powinny być w miarę możliwości zbliżone do aktualnego odcienia, aby nie wyróżniały się na tle pasm. Po drugie, dostępne są różne długości. Krótkie mają zwykle długość 4-4,5 cm. Stosuje się je do cienkich i krótkich włosów. Średnie, które mają 5-6 cm, rekomendujemy do fryzur średniej długości i grubości. Z kolei najdłuższe – 7,5 cm – będą najlepsze do długich i gęstych włosów. Ostatnią kwestią jest to czy wsuwki są proste czy karbowane. Tutaj wybór zależy głównie od własnych preferencji, jednak karbowane ze względu na budowę powinny mocniej podtrzymywać pasma. Bardzo ciekawe jest to, że wiele osób używa ich nieprawidłowo. Karbowane wsuwki powinny być wpinane karbowaną stroną do dołu, ponieważ załamania materiału służą do mocnego przytwierdzenia pasm.

Wsuwki klasyczne czy kokówki?

Spinki fryzjerskie w postaci wsuwek dzielą się jeszcze na wąskie i szerokie, czyli tzw. „kokówki”. Kiedy należy je stosować? Wąskie wsuwki do włosów są przeznaczone do podpinania wybranych pasm lub do podtrzymywania gładkich, prostych upięć. Kokówki, ze względu na szerszą budowę, są idealne do luźnych, swobodnych koków i upięć. Stosuje się je zwykle, gdy fryzura ma być lekka i romantyczna, np. do podpięcia pofalowanych włosów. Wtedy efekt jest bardziej subtelny i naturalny.

Klamry i klipsy fryzjerskie

Drugim niezbędnym typem spinek fryzjerskich są klipsy i klamry fryzjerskie. Stosuje się je codziennie do pracy salonie, ale świetnie sprawdzą się także do domowej stylizacji włosów. Klipsy są przeznaczone do chwilowego podtrzymywania włosów, szczególnie gdy dzielimy je na sekcje. Podziały tworzy się przede wszystkim podczas strzyżenia – wtedy muszą być bardzo precyzyjne i zwykle są wykonywane na wilgotnych pasmach. Fryzurę dzieli się także podczas modelowania, szczególnie gdy chcemy oddzielić pasma spodnie od tych na wierzchu. Tutaj klipsy mogą być wpięte bardziej niedbale, „na szybko”. Do wyboru są klipsy fryzjerskie o gładkiej powierzchni lub lekko karbowane, tzw. „krokodylki”. Wszystkie mają delikatnie zaokrąglony kształt, aby dobrze dopasować się do głowy. Bardzo praktyczne są spinki wykonane z antypoślizgowych materiałów lub z elementami silikonowymi, ponieważ nie zsuwają się nawet z bardzo gładkich i śliskich kosmyków.

Oprócz klipsów mamy jeszcze klamry fryzjerskie, które chwytają włosy tak jakbyśmy chwytali je palcami. Ich mechanizm jest taki sam jak tzw. „żabek”. Mogą służyć, podobnie jak klamry, do podpinania pasm podczas stylizacji. W domowym użytkowaniu świetnie sprawdzą się też po prostu jako codzienne spinki, które nie pozostawiają widocznych śladów na włosach.