Mleczka, balsamy do włosów

Wybierz podkategorie

Catalog

Pokazywanie 1 - 45 z 45 przedmiotów

Mleczka, balsamy, emulsje, fluidy

Każdy marzy o pięknych, zdrowych włosach. Niezbędne jest do tego skomponowanie zestawu najlepszych dla nas produktów do pielęgnacji. Często przeważają w nim kosmetyki o kremowych konsystencjach, które mają bardzo dobre działanie – zapewniają nawilżenie, odżywienie i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a kremowa formuła sprawia, że łuski są domknięte i wygładzone.

Właściwości kremowych kosmetyków

Podobnie jak przy wyborze wszystkich innych kosmetyków, produkt należy dobrać do własnych potrzeb. Balsamy i mleczka najczęściej mają działanie:

  • nawilżające,

  • wygładzające,

  • regenerujące,

  • odżywiające.

Jeśli masz włosy zniszczone w wyniku stosowanej stylizacji, zabiegów chemicznych czy fryzjerskich Twoje pasma potrzebują odbudowy i ochrony na każdym kroku. Wtedy poza pielęgnacją odpowiednim szamponem, odżywką i maską przyda się fluid regenerujący lub odżywczy.

Jeśli masz problem z suchością i łamliwością włókien niezbędny będzie kosmetyk wzmacniający, np. Kallos LAB 35. W przypadku skłonności do puszenia najlepszy jest preparat do wygładzania włosów, który ujarzmia i dyscyplinuje je. Kluczem jest rozpoznanie potrzeb Twoich pasm.

Pielęgnacja i stylizacja w jednym produkcie

Każdy z nas lubi kosmetyki, które spełniają kilka funkcji. Takim kosmetykiem jest balsam do włosów, który zawiera składniki aktywne pomocne w utrzymaniu ich dobrej kondycji, a jednocześnie zapewnia im podatność na układanie. Dobry krem lub mleczko do włosów stanowi więc świetną bazę do stylizacji.

Jak stosować balsamy i mleczka do włosów?

Tego typu produkty, poza właściwościami pielęgnacyjnymi, różnią się między sobą tym czy należy je spłukiwać czy nie. Zwykle ich głównym przeznaczeniem jest ułatwienie modelowania fryzury i ochrona podczas stylizacji, dlatego najczęściej stosuje się je na wilgotne włosy przed ich suszeniem. Niektóre produkty dobrze sprawdzą się także nakładane na sucho, aby poprawić wygląd fryzury i wygładzić ją. Nie pozostaje więc nic innego jak testować i eksperymentować, aby znaleźć kosmetyki idealne dla siebie!