Wody perfumowane damskie

Perfumy dla kobiet

Perfumy mają dla większości kobiet bardzo duże znaczenie. Zwykle wybieramy je z uwagą i najpierw testujemy różne opcje, aby wybrać tę najlepszą dla siebie. Dlaczego zapach jest tak ważny? Po pierwsze dlatego, że wpływa na nasze samopoczucie. Pewnie sama wiesz, że bywają dni, kiedy masz ochotę tylko na subtelne kompozycje oraz takie, kiedy wręcz przeciwnie – masz ochotę zostawić za sobą tzw. „ogon” aromatów. Po drugie, dobrze dobrana woda perfumowana damska dodaje ogromnej pewności siebie i wpływa na to jak odbierają nas inni. Jest więc istotnym elementem pierwszego wrażenia oraz naszego wizerunku. Musi pasować do naszego charakteru, nastroju i gustu. W przeciwnym razie może nam przeszkadzać i powodować dyskomfort.

Bestsellery wśród wód perfumowanych damskich

Każdy zna najbardziej cenione marki zapachowe. Wystarczy wspomnieć chociaż kilka: Chanel, Calvin Klein, Lancome, Dior, Yves Saint Laurent. Jednak czy można być pewnym, że gdy wybierzesz dla siebie jeden z bestsellerów to będzie on strzałem w dziesiątkę? Oczywiście nie. Wody perfumowane damskie dzielą się na różne kategorie w zależności od posiadanych składników. Najpopularniejsze są nuty kwiatowe ze względu na mocne skojarzenie kwiatów z kobiecością. Poza nimi często można znaleźć w nich także nuty owocowe, słodkie, orientalne, drzewne lub szyprowe.

Jednym z kultowych już zapachów jest Calvin Klein Euphoria dostępna zarówno jako woda perfumowana, jak i woda toaletowa damska. Jej aromat jest klasyczny dla kobiecych kompozycji – mocny, zmysłowy, uwodzicielski. Dominują w nim nuty orientalne, drzewne i słodkie. Można mieć pewność, że po aplikacji będzie bardzo dobrze utrzymywał się na skórze, pozostanie na długo na wybranych częściach garderoby (np. płaszczu, szaliku) i będzie przykuwał spojrzenia. Jednak czy każda kobieta musi być jego fanką? Różne gusta i charaktery powodują, że nie wszyscy chcemy być w centrum zainteresowania. Wtedy warto wybrać delikatniejszy zapach, z którym my same będziemy czuły się komfortowo. W ostatnich latach rośnie także popularność zapachów przełamujących schematy, czyli łączących akordy typowo damskie z męskimi. Przykładem takiej kompozycji jest Calvin Klein Obsessed. Jest to pierwsza woda perfumowana damska tej marki, w której wykorzystano męską nutę paproci (fougere). Aromat jest tu dużo świeższy i orzeźwiający niż w Euphorii, ale jednocześnie zaskakuje zadziornością. Warto więc przy wyborze perfum kierować się własną intuicją.

Woda toaletowa damska – zbyt delikatna?

Wody toaletowe damskie zawierają kilka procent olejków zapachowych, zwykle na poziomie 3-5%. Z tego względu ich trwałość na skórze wynosi kilka godzin. Przyjęło się, że kobiety częściej wybierają wody perfumowane, jednak woda toaletowa jest dobrą propozycją jeśli lubisz subtelne kompozycje. Świetnie sprawdzi się też stosowana w ciepłe miesiące podczas wiosny i lata, ponieważ zapewni świeżość i orzeźwienie. Dodatkowo można ją wybrać jako zamiennik kosztownej wody perfumowanej – ze względu na niższe stężenie jej cena również będzie niższa.