Wiosna jeszcze nie zadomowiła się na dobre, a Ty marzysz o pięknej, złocistej opaleniźnie? Niedobór słońca nie stoi temu na przeszkodzie! Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak stosować samoopalacz.
Na początek: odpowiednie przygotowanie skóry
Przed użyciem samoopalacza bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie – w innym wypadku po aplikacji mogą powstać widoczne plamy lub smugi. Nie jest to jedynie kwestia wprawy, a właśnie stanu skóry. Samoopalacze lub balsamy brązujące należy nakładać na gładką, dobrze nawilżoną skórę, ponieważ w przeciwnym razie nierówności naskórka ujawnią się po wchłonięciu pigmentu.
Najlepiej dzień przed planowanym użyciem produktu koloryzującego wykonać dokładny peeling całego ciała lub przynajmniej partii, której kolor planujesz poprawić (np. nóg). Dodatkowo należy równomiernie wmasować w ciało balsam nawilżający zwracając szczególną uwagę na suche partie skóry, np. łokcie, kolana, kostki.
REKLAMA
W zależności od stanu Twojej skóry balsam może mieć lżejszą lub bardziej skoncentrowaną konsystencję. Suche partie ciała warto nawilżyć także bezpośrednio przed aplikacją samoopalacza.
Po depilacji najlepiej odczekać 24-48 h aż przystąpisz do aplikacji samoopalacza.

Jak nakładać samoopalacz?
Samoopalacz najlepiej nakładać po myciu na czystą i suchą skórę. Można to robić dłońmi, należy tylko kilka razy w trakcie aplikacji dokładnie umyć je ciepłą wodą z mydłem. W przeciwnym razie nadmiar produkt może się zebrać w zakamarkach dłoni (np. w przestrzeniach między palcami) i stworzyć nieestetyczne, pomarańczowe plamy.Do nakładania samoopalacza może posłużyć także specjalna rękawica. Jej płaska powierzchnia ułatwia równomiernie rozprowadzanie produktu i chroni przed tworzeniem się plam na ciele oraz brudzeniem rąk. Kosmetyk najlepiej nakładać kolejno na poszczególne partie ciała kierując się od dołu do góry. Najbezpieczniejsze będą koliste ruchy, ponieważ wtedy będzie mniejsze ryzyko zostawienia nieroztartych granic produktu.
Kolor produktu dobieraj zawsze do odcienia swojej skóry. Samoopalacze pozwalają na stopniowe budowanie opalenizny, więc nawet jasny balsam po kilku aplikacjach nada skórze ciepły, brązowy odcień.

Co zrobić, gdy powstaną smugi?
Jeśli mimo wszystko na skórze powstaną smugi, oto kilka sposobów na ich zniwelowanie:
- Złuszczenie skóry gruboziarnistym peelingiem – najlepszy sposób na świeże plamy po samoopalaczu.
- Rozjaśnienie skóry sokiem z cytryny – można natrzeć dane miejsce plasterkiem cytryny lub świeżo wyciśniętym z niej sokiem. Z kolei dłonie można namoczyć w wodzie z rozpuszczonym w niej kwaskiem cytrynowym.
- Rozjaśnienie sodą oczyszczoną – soda również ma właściwości rozjaśniające, można ją nakładać np. zwilżoną ściereczką. W trudnych przypadkach sodę można wymieszać z sokiem z cytryny.
Warto przeczytać: jak stosować samoopalacz do twarzy i ciała oraz balsamy brązujące, jak przygotować skórę przed nałożeniem samoopalacza, jaki samoopalacz do jasnej karnacji, jak prawidłowo stosować samoopalacze, aby uzyskać naturalny efekt opalenizny, o czym należy pamiętać kilka dni wcześniej przed użyciem samoopalacza.