Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna, najszybciej się także starzeje. Z tego powodu wymaga specjalnej troski i skrojonej na miarę pielęgnacji. W naszym artykule podpowiadamy, co zrobić, aby zapewnić jej wysoki poziom nawilżenia, a także zadbać o jej odpowiednią regenerację i elastyczność.
Dlaczego skóra wokół oczu jest sucha?
Suchość okolicy oczu może mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należą:
- brak ochrony przed promieniowaniem słonecznym,
- nie zmywanie makijażu na noc,
- nieregularna pielęgnacja,
- zbyt mała ilość wypijanych płynów,
- stosowanie używek i niezdrowa dieta.
REKLAMA
Jak dbać o skórę wokół oczu?
Skóra wokół oczu wymaga dużej delikatności podczas pielęgnacji. Nigdy jej nie pocieraj, ani nie rozciągaj. Postaw także na kosmetyki o delikatnych formułach, które będą łagodne dla tej wrażliwej okolicy twarzy. Szczególnie sprawdzą się tutaj mleczka, olejki i kremowe formuły.
Jak zadbać o nawilżenie skóry wokół oczu?
Aby skóra wokół oczu zachowała doskonały wygląd warto podejść do jej pielęgnacji w sposób holistyczny – działając od środka, jak i dbając o nią od zewnątrz. Poniżej kilka praktycznych wskazówek, jak ją nawilżyć, aby była młoda i elastyczna.
1. Pamiętaj o demakijażu
Aby cera mogła wchłonąć składniki odżywcze i nawilżające, powinna być odpowiednio przygotowana. Z tego powodu demakijaż, jak i dokładne oczyszczanie są obowiązkowym elementem pielęgnacji. Żeby utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry wokół oczu, nigdy nie kładź się spać w makijażu. Spowoduje to nie tylko powstawanie opuchlizny, ale także przesuszy cerę oraz będzie sprzyjało powstawaniu wolnych rodników.
2. Tonizuj skórę
Również tę wokół oczu. Zapewni to cerze odpowiedni poziom pH, co znacznie ją wyciszy oraz będzie sprzyjało lepszemu wchłanianiu składników odżywczych.
3. Nawadniaj organizm
Aby skóra wokół oczu była nawilżona, jędrna i elastyczna wypijaj jak najwięcej płynów (oczywiście w granicach rekomandowanych dla danego wieku, płci, aktywności fizycznej i stylu życia). Jest to niezbędny element dbania o dobry wygląd i kondycję skóry. Możesz postawić także na koktajle owocowe lub warzywne, które są bogactwem witamin i minerałów.
4. Regularnie nawilżaj skórę wokół oczu
Stosowanie kremów nawilżających jest potrzebne, aby przeciwdziałać przesuszeniu i przedwczesnemu starzeniu się skóry. Aplikuj je minimum dwa razy dziennie – tuż po porannej toalecie oraz przed zaśnięciem.
5. Zadbaj o wysoką wilgotność powietrza w pomieszczeniu
Jest to szczególnie istotne w sezonie grzewczym. Nawilżacz powietrza postawiony w pokoju, w którym spędzasz najwięcej czasu, będzie przeciwdziałał przesuszeniu cery.
Co mocno nawilża skórę pod oczami?
Jeśli zastanawiasz się, które składniki zawarte w kosmetykach wykazują najsilniejsze właściwości nawilżające, to szukaj m.in.:
- ceramidów,
- kwasu hialuronowego,
- hialuronianu sodu,
- kofeiny,
- ekstraktu z róży damasceńskiej.
Czym nawilżać skórę wokół oczu?
Aby zadbać o odpowiedni poziom nawodnienia skóry wokół oczu można postawić na tradycyjne kremy, żele lub olejek arganowy, który ma bardzo wielu zwolenników.
Poniżej trzy nasze propozycje kosmetyków, po które możesz sięgnąć:
1. Krem pod oczy wypełniający zmarszczki L’Oreal Paris Revitalift Filler
Zawiera wysokie stężenie kwasu hialuronowego i ekstrakt galanga. Wypełnia zmarszczki, uelastycznia, wygładza i nawilża i skórę. Redukuje także cienie oraz zmniejsza opuchliznę.
2. Krem nawilżający pod oczy Artdeco Yoga Oxyvital
To kosmetyk o działaniu silnie nawilżającym i przeciwdziałający przesuszeniu. Ujędrnia skórę, wygładza ją i odżywia. Niweluje także oznaki starzenia. Przy regularnym stosowaniu zapewnia skórze świetlistość i wypoczęty wygląd.
3. Krem pod oczy Dermalogica Age Smart
Zawiera w swoim składzie mikrokapsułki retinolu działające odmładzająco, a także witaminę B3 oraz wyciąg z kory jesionu. Kosmetyk spłyca zmarszczki i zmniejsza opuchliznę wokół oczu. Poprawia także mikrokrążenie i rozjaśnia.
Jak smarować skórę pod oczami?
Skóry wokół oczu nie do końca powinniśmy… smarować. Produkt nawilżający należy bowiem delikatnie wklepywać opuszkiem palca, przechodząc od zewnętrznych kącików oka do wewnętrznych, uwzględniając także jego okolice. Skóra powinna być najpierw oczyszczona delikatnym kosmetykiem (np. mleczkiem), a także stonizowana, aby przywrócić jej równowagę pH.
Jak odbudować skórę wokół oczu?
Aby odbudować skórę wokół oczu oraz zwiększyć jej gęstość, można skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii. Jednym z nich jest mezoterapia mikroigłowa polegająca na nakłuwaniu skóry (co pobudza procesy regeneracyjne i odnowy), a także dostarczaniu jej składników odżywczych.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Sposoby na cienie pod oczami
Jak poprawić jędrność skóry pod oczami?
Na poprawienie jędrności skóry wokół oczu jest wiele sposobów, z których możesz skorzystać. Jednym z nich jest wykonywanie regularnego masażu polegającego na delikatnym uciskaniu mięśni wokół oczu. Dotleni to skórę, pomoże wyrównać jej koloryt, a także rozluźni mięśnie. Masaż możesz wykonać jadeitowym wałkiem lub rollerem. Do okolicy oczu przeznaczone są także specjalne masażery soniczne, które pomogą pozbyć się opuchlizny, uzyskać uczucie odprężenia i uelastycznić skórę.
Pamiętaj, że piękna skóra wokół oczu to wynik systematycznej i skrojonej na miarę pielęgnacji. O doskonała kondycję i piękny wygląd zawsze dbaj zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz.