Piękna, gładka i pełna blasku cera przez cały rok? To możliwe dzięki gorącemu trendowi na rozświetlenie! Oczywiście żaden makijaż nie zastąpi odpowiedniej pielęgnacji, ale jeśli połączymy jedno z drugim, możemy wyglądać zjawiskowo. Wystarczą dobrze dobrane kosmetyki, pędzle do konturowania, do pudru i do makijażu oczu. Jak wykonać glow make-up?
Glow make-up — co to?
Glow Make up to jeden z nowszych trendów, który jest przeciwnością totalnego matu. Założenia rozświetlonego makijażu mówią, że skóra ma wyglądać nie tylko promiennie, ale także jak najbardziej naturalnie. Dlatego takich wizażach nie znajdziemy szaleństw kolorystycznych, a raczej stonowane odcienie nude i subtelny blask. Do wykonania glow make up potrzebne będą, podkład rozświetlający, puder utrwalający, ale nie matujący, dobre pędzle do konturowania, no i oczywiście rozświetlacz.
Czy glow makeup jest dla każdego? Tak, ale osoby z tłustą i mieszaną cerą powinny uważniej dobierać kosmetyki, tak żeby utrzymać wydzielanie sebum w ryzach. Na przykład mogą utrwalać „strefę T” pudrem matującym.
Ważny krok — kontur
Ogromną zaletą rozświetlonego makijażu jest fakt, że wykonuje się go naprawdę szybko, Przy minimalnym nakładzie pracy i czasu można osiągnąć spektakularny efekt. Jak wykonać glow make up?
- Wykonanie każdego makijażu rozpoczynamy od odpowiedniego przygotowania cery. Bezwzględnie należy nałożyć na nią krem nawilżający. Osoby z rozszerzonymi porami lub tłustą cerą mogą użyć bazy pod podkład.
- Do tego makijażu nie wybierajmy ciężkich, mocno kryjących podkładów o matowym wykończeniu. W tym przypadku znacznie lepiej i naturalniej będzie wyglądał na przykład lekki krem BB zostawiający na cerze satynowy blask. Najlepiej nałożyć go gąbką na całą twarz, z pominięciem obszaru pod oczami.
- Niedoskonałości, które nadal prześwitują można przykryć korektorem. Konieczne jest ukrycie cieni pod oczami – dzięki temu trikowi można sobie „odjąć kilka lat”.
- Opcjonalnie na kości policzkowe można nałożyć płynny rozświetlacz dobrany kolorystycznie do tonacji cery.
- Puder warto nałożyć przy pomocy pędzla o luźnym włosiu – dzięki temu warstwa kosmetyku będzie cienka, a efekt naturalny.
- Istotnym etapem jest konturowanie twarzy. Ciężko go pominąć, ale przy delikatnym makijażu trzeba je przeprowadzić umiejętnie żeby nie zaburzyć spójnej całości. Bronzer nakładamy na policzek na wysokości połowy ucha i kierujemy go linią w stronę kącika ust. Najlepiej sprawdzają się bronzery o niezbyt mocnym pigmencie i pędzle do konturowania z dłuższym włosiem.
- Kolejna ważna czynność to aplikacjia rozświetlacza, który aplikujemy w rozsądnej ilości na szczyty kości jarzmowych, pod i nad łuk brwiowy, na łuk kupidyna oraz na brodę i czubek nosa.
- Makijaż oczu ograniczamy do delikatnego, brązowego lub beżowego cienia z lekkim blaskiem i tuszu do rzęs.
- Na usta nakładamy cielistą pomadkę lub błyszczyk.
Jak wykonać glow make-up?
Podobnie jak pędzle do aplikacji podkładu lub pudru, tak i pędzle do konturowania mają wiele kształtów i wielkości, a ich wybór zależy od indywidualnych preferencji. Najpopularniejsze pędzle do aplikacji bronzera to:

- Pędzel skośny jest bardzo uniwersalny – pomoże doskonale wykonturować twarz, ale także sprawdzi się do aplikacji różu i rozświetlacza. Można go kupić w wersji z włosiem syntetycznym (na przykład ilū 301) lub z włosiem naturalnym (LUSSONI PRO 300).
- Pędzel „jajeczko” najlepiej nadaje się do precyzyjnej aplikacji bronzera, a przykład u osób, które mają małą twarz. Wśród tych pędzli warto zwrócić uwagę na model ilū 305.
- Pędzel „miotełka” z luźnym włosem dobrze spisuje się podczas konturowania czoła, przy linii włosów. Przykładem jest LUSSONI PRO 318.