Lakiery hybrydowe

Wybierz podkategorie

Lakiery hybrydowe – sposób na trwały manicure

Hybrydowe lakiery do paznokci cieszą się ogromną popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego biorąc po uwagę ile korzyści mamy z ich stosowania. Przede wszystkim, są bardzo trwałe, nie odpryskują i długo zachowują błyszczące wykończenie. Manicure z ich użyciem utrzymuje się przez kilka tygodni. Najczęściej ściągamy go po 2-3 tygodniach, jednak nie z powodu uszkodzeń, tylko z powodu widocznego na płytkach odrostu. Dodatkowym atutem jest to, że jest bardzo odporny na czynniki mechaniczne – nie ma na niego wpływu np. moczenie w wodzie czy lekkie uderzenie dłonią o jakiś przedmiot. A co najważniejsze, pozwalają oszczędzić czas. Nie musimy czekać aż lakier wyschnie, ponieważ po utwardzeniu w lampie UV/LED można bez problemu przystąpić do każdej czynności.

Produkty znanych marek są stosunkowo tanie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę oszczędność czasu i wydajność preparatów, gdy stosujemy je głównie na własny użytek. Na rynku dostępne są również różne tanie lakiery hybrydowe stworzone z myślą o stosowaniu w domu, które nie odbiegają od nich jakością i mogą być równie bezpiecznie stosowane.

Jak przygotować paznokcie do manicuru hybrydowego?

Jest to zabieg, który najlepiej wykona profesjonalna kosmetyczka. Można także zrobić go samodzielnie w domu pod warunkiem, że będzie się przestrzegać zaleceń producenta. Przede wszystkim wymaga wprawy, którą zdobywa się z każdym własnoręcznie wykonanym manicure. Jak przygotować paznokcie do hybrydy? Na początek należy nadać im odpowiedni kształt pilnikiem do paznokci, zmiękczyć skórki specjalnym preparatem, a później odsunąć je lub wyciąć. Na koniec należy delikatnie zmatowić je polerką, aby zniwelować nierówności i odtłuścić je cleanerem.

Jak malować paznokcie lakierem hybrydowym?

Po nałożeniu bazy można przystąpić do malowania paznokci. Lakier hybrydowy ma nieco rzadszą konsystencję niż klasyczny, dlatego trzeba go nakładać dość uważnie. Przede wszystkim, warstwy powinny być cienkie. Lepiej nałożyć trzy cienkie warstwy niż dwie grube, ponieważ wtedy lepiej się utwardzą. Należy też bardzo ostrożnie manewrować przy skórkach – jeśli je zalejesz manicure nie będzie wyglądał estetycznie, może się też pod niego dostawać powietrze w miarę odrastania paznokci. Każdorazowo trzeba też zabezpieczać wolny brzeg (końcówkę paznokcia), również aby uchronić przed powstaniem przerwy między płytką a lakierem. Zawsze na koniec użyj topu, by utrwalić stylizację. Wyjątkiem jest malowanie paznokci przy użyciu lakieru hybrydowego 3w1.

Wielofunkcyjny lakier hybrydowy 3w1

Choć wykonanie tego typu manicure zajmuje stosunkowo niedużo czasu, potrzebna jest aplikacja wielu warstw preparatów (zazwyczaj 4-5). A gdyby zamiast tego można było nałożyć tylko jedną lub dwie warstwy? Wtedy można sięgnąć po lakier hybrydowy 3w1, który poza tym, że tworzy głęboki kolor pełni także funkcje bazy i topu. Jest to więc nie tylko oszczędność czasu, ale też pieniędzy, ponieważ nie musisz kupować wszystkich preparatów potrzebnych. Niektóre z produktów wielofunkcyjnych mają jeszcze szersze zastosowanie i mogą, np. nadbudować lub przedłużyć płytkę.