Farby trwałe

Pokazywanie 1 - 45 z 56 przedmiotów

Trwała koloryzacja włosów - farba do włosów

Farbowanie włosów jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów fryzjerskich. Często w ramach eksperymentu, lub pod wpływem spontanicznego pomysłu decydujemy się na zmianę koloru włosów. Do uzyskania efektu koloryzacji można użyć kosmetyków, które wypłukują się podczas kolejnych myć, lub takich, które zapewniają trwały rezultat. Jeśli jesteś zdecydowana na zmianę odcienia swoich pasm, najlepiej będzie jak wybierzesz produkt przeznaczony do trwałej koloryzacji. Dzięki temu, przy odpowiedniej pielęgnacji, będziesz mogła cieszyć się pięknym kolorem włosów nawet przez parę miesięcy.

Zalety trwałej koloryzacji

Koloryzacja trwała ma tę zaletę, że wybór kosmetyków do tego rodzaju zabiegu jest bardzo szeroki. Wśród farb trwałych znajdziesz właściwie każdy odcień z palety barw, a dodatkowo możesz przebierać wśród różnych marek i producentów. Trwałe farbowanie włosów zapewnia także intensywny kolor, którym będziesz mogła cieszyć się przez długi czas.

Farbami trwałymi można zarówno przyciemnić, jak i rozjaśnić włosy, a także dokładnie pokryć siwe pasma. Duży wybór produktów do trwałej koloryzacji pozwala znaleźć taki kosmetyk, który nie będzie niszczył włosów, a tym samym nie osłabi ich kondycji.

Na rynku dostępne są naturalne farby do włosów oparte na różnych wyciągach roślinnych. Dzięki nim uzyskasz nie tylko efekt koloryzacji, ale też zadbasz o swoje pasma i skórę głowy. Dodatkowo takie produkty gwarantują przyjemną aplikację, ponieważ nie zawierają brzydko pachnącego amoniaku.

Wybór produktów do koloryzacji

Farba do włosów jest ogólnodostępna i można je kupić w każdej drogerii. Warto jednak z rozwagą podchodzić do takich zakupów, ponieważ trwała koloryzacja to nie tylko piękny efekt, ale też ewentualne zniszczenia włosów. Przy źle dobranym produkcie farbowanie może skończyć się wysuszeniem, zwiększeniem łamliwości, czy przerzedzeniem włosów. W przypadku nierozważnego rozjaśniania, skutkiem mogą być nawet spalone włosy.

W przypadku trwałej koloryzacji dobrze jest zaufać fryzjerowi, który odpowiednio dobierze farbę do kondycji i rodzaju włosów, a dodatkowo będzie umiał ocenić szanse na uzyskanie wymarzonego efektu farbowania. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz wybrać się do salonu fryzjerskiego, zdecyduj się na użycie profesjonalnych kosmetyków. Odpowiednio użyte pomogą ci w bezpiecznej i trwałej koloryzacji.

W naszym sklepie znajdziesz farby profesjonalne, jak i takie do użytku domowego. Wybór kolorów jest tak szeroki, że na pewno dobierzesz odcień do swoich preferencji. Warto też sprawdzić farby do włosów różnych producentów, aby zorientować się, który produkt najlepiej odpowie na potrzeby twoich włosów.

Pielęgnacja po koloryzacji

Równie ważna jak samo farbowanie jest pielęgnacja po zabiegu. Włosy po koloryzacji zawsze potrzebują odżywienia, nawilżenia i regeneracji. Aby zapewnić im jak najlepszą ochronę, wypróbuj kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych. Takie produkty zadbają o zmęczone farbowaniem pasma.

Ważne jest, aby w odżywce, czy szamponie do włosów po koloryzacji znajdowały się składniki odżywcze. Zapewnią one nie tylko wygładzenie, miękkość i blask, ale też ochronią pasma przed szkodliwym działaniem promieni UV i wzmocnią intensywność koloru.

Oprócz klasycznych produktów pielęgnacyjnych warto też zainwestować w dobroczynne olejki, maski i kuracje do włosów. Dzięki nim twoje kosmyki będą silne, elastyczne i sprężyste, a na zadbanych, zdrowych włosach efekt koloryzacji utrzymuje się zdecydowanie dłużej.

Jak przygotować się do koloryzacji?

Nawet przy stosowaniu najlepszych farb do włosów zalecane jest wykonanie próby alergicznej przed zabiegiem. Podczas samej koloryzacji niezbędne jest stosowanie rękawiczek ochronnych oraz zabezpieczenie skóry specjalnym kremem, który zapobiegnie powstawaniu trudnych do zmycia plam i zabrudzeń.

Bardzo ważne jest odpowiednie odmierzenie proporcji farby i oksydantu, zgodnie ze wskazówkami producenta, a przy tym bardzo dokładne mieszanie produktów. Mieszankę najlepiej jest przygotować w odpowiedniej miseczce, która nie jest metalowa, a do aplikacji powinno się używać profesjonalnych pędzli dostosowanych do rodzaju wykonywanej koloryzacji. Jeśli mieszanka farby jest już gotowa, należy natychmiast nałożyć ją na włosy, żeby uniknąć procesu utleniania się składników.